Osades videotes on mesinik Aimar Lauge, filminud Rasmus Lepik.

Mesindamine korpustarudega - korpustaru tutvustus, Aimar Lauge. Korpustaru detailide lahendusi on erinevaid, siin üks võimalikest ja headest variantidest.  

Mesindamine korpustarudega - põhjade vahetamine, Aimar Lauge. Esimeseks tööks on kevadel korpustarude põhjade vahetamine, mis tagab mesilastele puhtama elukeskkonna. Samuti talvekahjude ülevaatus ja hindamine.

Mesindamine korpustarudega - kevadine koondamine, Aimar Lauge. Kuni noorte mesilaste juurdekasv ei ületa talvitunud mesilaste suremust, on vaja kevadel pered üle kontrollida ja vajadusel pesaruumi kitsendada. Jooksvalt tuleb hinnata söödavarusid ja vajadusel pudersööta lisada.

Mesindamine korpustarudega - kevadrevisjon, Aimar lauge.  Kui ilmad on soojemaks läinud, siis on võimalus teha peredele korralik kevadrevisjon. Vaadatakse üle mesilasemad - kas on olemas ja munevad. Haudme olukorrale antakse samuti hinnang. Emata pered ühendatakse teiste peredega.

Mesindamine korpustarudega - kärjeraamide rotatsioon läbi hooaja, Aimar Lauge.  Üks võimalik variant taru laiendamisest korpustega ja raamide liigutamisest korpuste vahel. Alates esimese korpuse lisamisest kuni talvepesa moodustamiseni.  

Mesindamine korpustarudega - esimese korpuse lisamine, Aimar Lauge. Kui mesilaspered on kevadel kasvufaasis, siis tuleb jälgida, millal lisada juurde esimene lisakorpus. Paremaks töö korraldamiseks tasub pidada tarukaarte, kus vajalik info kirjas.

Mesindamine korpustarudega - teise ja kolmanda korpuse lisamine, Aimar Lauge.Pered kasvavad juba mühinal ja mesiniku ülesanne on neile anda lisaruumi.

Mesindamine korpustarudega - meevõtmine, Aimar Lauge. Käes on mesiniku jaoks magusaim aeg, kus tünnid täituvad imemaitsva kuldse meega. Peale meevõtmist on hea teha 5-raamiseid varuperesid kevadeks.

Mesindamine korpustarudega - varroatoosi ravi, Aimar Lauge. Õigeaegne varroatoosiravi on võti tervete mesilasperede jaoks. Peale meevõttu tuleb teha ravi ja alustada talvesööda andmisega.

Mesindamine korpustarudega - hooaja lõpetamine, Aimar Lauge. Hooaja lõpuks on pered koondatud ja söödavarud kontrollitud. Kui kõik on korras, siis on võimalus mesinikul minna koos mesilasperedega talveunne.  

Mesilasemade kasvatus, Aimar Lauge.

Talvesööda andmine ja ravimine Meemeister OÜ mesilasgrupis. 

Lepagraanuli kasutamine suitsikus. 

Raamide kärjetamine.

Traatimislaud.